Tylko na coravinpolska.pl gwarantujemy autoryzowaną sprzedaż i serwis urządzenia Coravin w ciągu 24/48h
Tylko na coravinpolska.pl gwarantujemy autoryzowaną sprzedaż i serwis urządzenia Coravin w ciągu 24/48h
Igła Vintage Coravin

Igła Vintage Coravin

149,00 

Igła Vintage Coravin Polska, znane także jako igły zabytkowe, mają bardziej wyszukany wygląd niż standardowe igły Coravin. Są jednocześnie mniej inwazyjne dla korków niż zwykłe igły. Szybkość nalewania wina jest nieco wolniejsza, ale nadrabia to precyzja i ekstremalna dbałość o korek. Idealnie nadaje się do butelek z delikatnymi korkami. Srebrny kolor podstawy uchwytu służy do odróżnienia go od innych igieł Coravin w kolekcji, dzięki czemu można je dobrać zależnie od butelki.

4 w magazynie

Kategoria:
000

Igła Vintage Coravin. Pomimo tego, że jest cieńsza i delikatniejsza przy wkłuciu, igła Vintage Coravin jest  odporna i trwała. Dzieje się tak dzięki temu, że zrobiona jest ze stali nierdzewnej pokrytej teflonem. Materiały te pozwalają na wślizgnięcie się igły przez korek bez naruszenia jego struktury, zapewniając również jego perfekcyjne uszczelnienie po usunięciu igły.

Fakt, że przez igłę Vintage Coravin wino wylewa się wolniej, między 53. a 57. sekundą czyni jej użytkowanie bardziej świadome, zarezerwowane dla najstarszych i wybranych butelek wina lub tych, których korek ma mniej stabilną strukturę lub został lekko uszkodzony przez upływ czasu.

Igły Vintage są kompatybilne ze wszystkimi systemami do win Coravin Polska, a przy jej projektowaniu położono nacisk na łatwość wymiany, czyszczenia i konserwacji na lata.

Takie są igły Vintage Coravin

→ Miernik: 18
→ Długość: 9,14 cm
→ Kolor paska uchwytu: srebrny
→ Materiały: stal nierdzewna z powłoką teflonową
→ Prędkość odlewania: 53 – 57 sekund