Tylko na coravinpolska.pl gwarantujemy autoryzowaną sprzedaż i serwis urządzenia Coravin w ciągu 24/48h
Tylko na coravinpolska.pl gwarantujemy autoryzowaną sprzedaż i serwis urządzenia Coravin w ciągu 24/48h

Co sprawia, że Coravin jest rewolucyjnym systemem do otwierania wina?

Co sprawia, że Coravin jest rewolucyjnym systemem do otwierania wina?
11/01/2018 admin@desabor.pl
system do otwierania wina

System do otwierania wina. Od kiedy Coravin pojawił się na rynku, eksperci określili go najbardziej innowacyjnym narzędziem dla miłośników wina od czasów korkociągu.  Przyczyna tego jest prosta, chociaż w praktyce funkcjonalność tego systemu do otwierania butelek bez wyjmowania korka stanowi historyczny krok do przodu.  System  do wina Coravin pozwala na serwowanie wina z butelki bez wyjmowania korka, sprawiając, że butelka następnie zamyka się tak, jakby nigdy nie była otwarta, umożliwiając w ten sposób przechowywanie wina przez długi czas w nienaruszonym stanie.

Wino, które nie zostanie spożyte, pozostaje w butelce nie tracąc ani odrobiny ze swojej esencji, a to dlatego, że korek przez cały ten czas pozostaje wiernym ochroniarzem wina. 

W tym celu system  Coravin wbija przez korek teflonową  igłę w celu wprowadzenia rozprężonego argonu, szlachetnego gazu wytwarzającego ciśnienie w środku butelki, co umożliwia serwowanie wina bez wyjmowania korka z butelki. W ten sposób osiąga się naturalny rozwój wina, gdyż zapobiega się wystawianiu wina na działanie tlenu. 

Tym samym my wszyscy, którzy posiadamy własne piwniczki z wybranymi winami leżakującymi  żeby otworzyć je na specjalną okazję, możemy delektować się nimi do woli, kiedy przyjdzie nam na to ochota, nie obawiając się, że nie dokończymy butelki i pozwolimy, żeby reszta tego znakomitego wina uległa zepsuciu. 

Aby to potwierdzić, w laboratoriach Coravin przez szereg lat dokonywano licznych prób  smaku z udziałem sommelierów, enologów i mistrzów wina, polegających na porównywaniu produktu z butelek uprzednio  otworzonych   z produktem z innych butelek, których nigdy nie otwarto. Dlatego dzisiaj system  do przechowywania wina Coravin znajduje się w wiodących restauracjach świata i nie brakuje go w domach prawdziwych miłośników i znawców wina.

Za naszym systemem Coravin, którego premiera nastąpiła w 2013 roku, kryją się także prestiżowe nagrody takie jak “Best of what’snew 2013” (Popular Science); „Najbardziej innowacyjny produkt w świecie wina (magazyn RevueduVin de France, 2013), złoto w kategorii dóbr konsumpcyjnych w konkursie Edison Awards 2014; oraz Silver Stevie w kategorii ”Innowacja roku” w konkursie American Business Awards 2014. 

Doszedłszy do tego miejsca, zachęcamy Ciebie do otwarcia butelki za pomocą systemu Coravin i wzniesienia toastu kieliszkiem wina z Twojej najlepszej kolekcji.  Bez obaw, bo wino pozostałe w butelce będzie smakować tak samo, kiedy będziesz czytać kolejny post.